KADIN BELEDİYE BAŞKANI AA OLMAK

Kazete

 

 

Parti kurallarına göre resmi olarak 29 Ağustos 2013 gününden beri üç ayı aşkın süredir Cumhuriyet Halk Partisi’nin Çankaya Belediye Başkanı Aday Adayıyım (AA). 35 yıllık kariyerimi ve 15 yıllık siyaset deneyimimi zemin alarak aday adaylığı sürecinde halen yaşamakta olduklarımı ve gözlemlerimi KAZETE’deki Aralık 2013 köşe yazıma taşıdım (link aşağıda).

Bu ülkede siyasetin geleneğini bilenler, yazıyı okuyunca  ”aday” olmanı tehlikeye atmadın mı,  tam da adaylıklar açıklanmak üzereyken bu kadar dobra olmaya ne gerek var dediler. Şeffaf olmak  niye bir aday adayını korkutabilir ki… Benim amacım ‘meydan okuma’ değil, benim amacım aday seçimlerinde ‘ezber bozma’, üstelik  karar vericilere bu işaretlerin mutlaka yardımcı olacağını düşünüyorum.

Mesajım sadece bu ülkedeki kadın siyasetinin zorluklarına değil, aslında Türkiye siyasetinin değişimine. Rakibim bazı erkek aday adayları yazımı okuyunca  ”Nuran Talu çok donanımlı bir hanım, bu başına gelenlere ve  mağdur olmasına çok üzüldük demişler”… Heyhat, yine anlaşılamamışım, mağdur olanın kadınlar değil, hemen harekete geçilmezse memleketimizin olacağını.

Ben kadın belediye başkanı ‘AA’yım

buy microsoft office 2013 registration key

http://www.kazete.com.tr/makale_Ben-kadin-belediye-baskani-%E2%80%98AA%E2%80%99yim_896.aspx

Comments are Closed